kvetina Co do školky

  • balení papírových kapesníků na jedno pololetí
  • hrníček do třídy na pitný režim – do výšky 8 cm, vhodný na mytí v myčce
  1. Bačkůrky – se světlou podážkou- pevné, uzavřené (bez přezek), ne pantofle.
  2. Oblečení do třídy – takové, kterému nebude vadit případné zašpinění barvičkami, jídlem bez složitého zapínání, kšandiček, pásků, které dítě zvládne samostatně svléknout a obléknout. Předcházíte tak stresu zklamání dítěte z toho, že tyto úkony nezvládá stejně dobře jako jeho noví kamarádi. Oblečení by mělo být především pohodlné. Doporučujeme tričko s krátkým rukávem, ponožky a tepláčky, děvčata mohou mít sukýnku, šaty nebo zástěrku.
  3. Oblečení pro pobyt venku – z hygienických důvodů je nutné, aby děti měly jiné oblečení do třídy a jiné na pobyt venku. Na děti čekají téměř každodenní procházky, proto je nutné mít připravenou reflexní bezpečnostní vestu, vhodnou obuv a převlečení, které je třeba vybírat vzhledem k ročnímu období. Ven se chodí i za deštivého počasí proto je nutná také pláštěnka, nejlépe uložená do batůžku pro případ výletů do okolí.
  4. Odpolední odpočinek – je pravidelnou součástí denního režimu školky, pokud bude Vaše dítě ve školce spinkat je třeba pyžamko, nebo noční košilka, děti mohou mít u sebe oblíbenou plyšovou hračku.
  5. Náhradní oblečení – vložte do sáčku v šatně. Stačí spodní prádlo, ponožky, tepláčky, tričko.

VŠECHNY VĚCI PODEPSANÉ A OZNAČENÉ!! Nespoléhejte na to, že si Vaše dítě své věci dobře pozná, v šatně je 25 dětí a proto pravděpodobnost, že vaše bačkůrky, ponožky, trička tepláky budou mít minimálně dvojníka je opravdu vysoká.

Děti nesmí do školky nosit předměty ohrožující zdraví a bezpečnost kamarádů. (špičaté předměty, nožíky, zápalky). Do školky také dětem nedovolte nosit cenné předměty (šperky, peníze) a drahé hračky, mohly by o ně snadno přijít. MŠ za tyto přinesené věci nenese zodpovědnost.